Return to site

HODNOCENÍ PODZIMU A VÝHLED DO ROKU 2018

Výběr z prezentací, které zazněly na vánočním galavečeru

Byl to opravdu překotný půlrok ve vývoji RUGBY BABICE, a tady je výběr opravdu jen těch nejzásadnějších informací, které zazněly v prezentacích prezidenta klubu Ruperta Markse, výkonného ředitele Davida Volence a sportovního ředitele Josefa Bláhy.

Letošní podzim odstartoval klub vlastně už v polovině srpna, kdy začaly tréninky nově spojené Akademie sedmičkového ragby, ve které trénují děvčata společně s chlapci. A podle sportovního ředitele Josefa Bláhy se toto spojení jednoznačně povedlo. Jak zaznělo v jeho vystoupení, ragbyový rozvoj dívčí části klubu se společnými tréninky jen urychlil, a chlapecká část profitovala ze spojení větším počtem hráčů a tím i většími možnostmi. Obavy ze spojení se rozplynuly. Dívky byly schopny nastupovat jak ve smíšených týmech společně s chlapci, tak samostatně. Postaraly se tak i o historické unikum v rámci českého ragby, kdy poprvé v jeho historii nastoupil v rámci Přeboru Čech čistě dívčí tým v kategorii U12.

Další premiéru, tentokrát klubovou, zaznamenal babický tým seniorů. Stalo se tak na turnaji v Brně, kdy v rámci sedmičkového poháru poprvé nastoupili muži v barvách RUGBY BABICE. Dalším turnajem, který senioři odehráli, byl sedmičkový turnaj v Praze na Markétě. Vůbec první pětku v historii klubu v kategorii seniorů položil Lukáš Nový.

Klub překonal hranici 100 hráčů v mládeži. Stým hráčem se stal Štěpán Javůrek z kategorie U6 a šestky společně s osmičkami tento milník pořádně oslavily - nechyběl dort a šampaňské teklo proudem ;)

Josef Bláha zrekapituloval podzim z hlediska absolvovaných turnajů a běžeckých soutěží a představil také sportovní plán pro jarní sezónu 2018.

Jednou z nejvýznamějších událostí, jež přinesly poslední měsíce, byla určitě návštěva jihoafrických Barbarians, o které v rámci večera hovořil Rupert Marks, který se nejvíce zasadil o to, že jsme mohli u nás Barbarians uvítat. Více o této události zde https://www.rugbybabice.cz/blog/jihoafricti-barbarians-na-navsteve-v-babicich. Prezident klubu dále informoval i o příležitostech, které z návštěvy vyplynuly, a to mimo jiné nabízet do budoucna nadaným hráčům klubu studijní pobyty v jihoafrických akademiích pretorijského velkoklubu Bulls.

Výkonný ředitel RUGBY BABICE David Volenec představil nejprve nový web i jeho propojení s kalendářem Sportlyzer.

A systému Sportlyzer, který klub nyní používá nejen k plánování tréninků a turnajů, ale i ke komunikaci mezi trenéry a rodiči (popřípadě hráči), byla věnovaná další část prezentace. Výkonný ředitel popsal, jakým způsobem funguje a ovládá se především aplikace My Kids Training, která přináší všechny potřebné informace do mobilů rodičů. Nejen tedy kalendář, ale systém přihlašování a omlouvání dětí, přehled docházky, kontakty na trenéry nebo možnost upravovat kontaktní a další informace o hráčích. Pozvánky do systému i podrobný český návod k aktivaci a ovládání aplikace byla odeslána rodičům všech hráčů.

Následovaly informace o dotacích, především, že klub byl poprvé v historii úspěšný v žádosti, konkrétně dotačního titulu Středočeského kraje, kde jsme získali 160 tis. korun na rozjezd mládežnické akademie. Nyní, ještě do konce roku, se budeme ucházet o dotaci MŠMT, určenou především na tolik potřebné nové tréninkové vybavení.

Poté byl rozbalen asi největší vánoční dárek, kterého se klubu letos dostalo, a to čerstvá informace o přidělení dotace obci na revitalizaci sportovního areálu, která obnáší mimo jiné výstavbu nových šaten, jež vypukne hned na jaře 2018. Tomu se věnujeme v samostatném příspěvku.. http://www.rugbybabice.cz/blog/na-jare-zacne-vystavba-novych-saten.

Oznámen byl i termín letního ragby kempu, který proběhne letos opět v areálu Open Gate v Babicích, a to 16.- 22. července. Přihlašování startuje teď ;)

Výkonný ředitel připomněl, že výběr příspěvků nebyl v uplnulém půl roce zrovna ideální, a že termín platby na další pololetí (1.1.- 30.6.) je do konce kalendářního roku.

Pak už přislo na řadu vystoupení skupiny Buldoci tvořené hráči klubu s jejich premiérou písně Svět je šišatej a poté vyhlášení hráče a hráčky roku v každé kategorii. O tom více zde .. https://www.rugbybabice.cz/blog/hraci-a-hracky-roku-2017

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OK