Return to site

NOVÝ REALIZAČNÍ TÝM U14 GIRLS

Po odchodu trenéra Josefa Bláhy se vedení klubu podařilo ve velmi krátkém čase zformovat pro kategorii dívek U14 nový realizační tým. Dovolte, abychom vám ho představili.

Hlavní trenérkou se od ledna 2019 stává angličanka Sarah McAulay. Bývalá hráčka londýnského klubu Saracens hrajícího nejvyšší anglickou soutěž Premiership, která na mezinárodní úrovni odehrála např. legendární turnaj Hong Kong 7s, je kondiční trenérkou a tři roky také trenérkou české reprezentace v touch rugby do 15 let. Jsme velmi šťastní, že můžeme v našem klubu přivítat trenérku s takovými hráčskými a i trenérskými zkušenostmi a věříme, že její přítomnost v klubu bude znamenat nový impuls nejen pro tým U14 GIRLS, ale jako vzor pro celou dívčí část RUGBY BABICE.

Asistenty jí budou mladí ragbisté Albert Froněk a Vilém Vrkoč. Oba říčanští odchovanci s reprezentačními zkušenostmi. Albert, který v našem klubu už několik měsíců pomáhal u kategorie U12, je hráčem Dukly Praha a stabilním členem české seniorské reprezentace, kde působí na pozici mlýnové nebo útokové spojky.

Vilém byl ještě jako hráč RC Říčany členem české reprezentace do 18 let, bohužel ho mimo hru postavilo vleklé zranění. Věříme ale, že jako bývalý rváček má opět mnoho cenných zkušeností k předávání mladým hráčkám.

Další do týmu je Standa Král, který bude fungovat na pozici konzultanta. Standa je Absolventem oboru trenérství – fyzioterapie na FTVS UK v Praze, dříve profesionální sportovec a je také jedním z nejzkušenějších českých trenérů dívčího ragby (v loňském roce oceněný ČSRU jako Trenér žen roku). S týmem bude trénovat 1x týdně a měl by také pomoci nalézt dívčímu týmu U14 vhodné příležitosti pro hraní a soutěžení. Organizace dívčí soutěžní sezóny je totiž jeho náplň práce jako člena komise ženského ragby. Standa je také trenérem žen RC Tatra Smíchov a trenérem reprezentace dívek do 16 let.

K týmu se opět vrací také trenéři Renata Škodová a Jan Hobzík, kteří budou rozvíjet atletické schopnosti a dovednosti dívek.

Zimní příprava začíná po Novém roce v pondělí 7. ledna a my se na ni těšíme jelikož, jak říká nastupující trenérka, we're gonna kick some ASS!

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OK