Return to site

PŘÍPRAVNÉ TURNAJE KLAIPEDA (LITVA) A BRNO ZA NÁMI

V březnu vyvrcholila předsezónní příprava RUGBY BABICE před domácími soutěžemi, které začínají 7. dubna 2018. První destinací byl litevský přístav Klaipeda, druhou zastávkou bylo Brno, které jsme navštívili letošní rok dokonce již podruhé.

KLAIPEDA (LITVA)

Do litevského přístavu vzdáleného 1.300 kilometrů od Babic vyrazilo RUGBY BABICE společně s hráči klubů RC ČESKÉ BUDĚJOVICE, RA OLYMP PRAHA, RC GRIFFINS JABLONEC NAD NISOU, RC KRALUPY NAD VLTAVOU A RC SPARTA PRAHA.

V Litvě se hrálo netradičně v kategoriích U13 a U15. V obou kategoriích se RUGBY BABICE spojilo s hráči RC ČESKÉ BUDĚJOVICE a vytvořily se tak dva vyrovnané týmy v U13 a jeden tým v U15. Tomu odpovídalo i konečné umístění na turnaji ve středu tabulky.

Většina hráčů se poprvé v životě mohla porovnat s hráči z domácí Litvy, Lotyšska nebo Ruska. Největším zážitkem však byl terén na hřišti domácí Klaipedy, který nikdo neuklidil od sněhové pokrývky a vzhledem ke kladným hodnotám na teploměru v den turnaje všechen tento sníh roztál. Hráči si tak zahráli ragby po kolena ve vodě a spolu s teplotou 5°C to pro ně byla zkouška ragbyového srdce, kterou splnili všichni na výbornou.

BRNO

Oproti litevské Klaipedě jelo RUGBY BABICE do Brna již se zkušeností z lednového brněnského turnaje, který se hrál také v prostorách základní školy JANOUŠKOVA. Tentokrát však v hale hrála pouze kategorie U10, kategorie U12 a U14 hrála opět za ryze zimního počasí na venkovní umělé trávě. Tentokrát přijelo do Brna více moravských klubů, takže se RUGBY BABICE mohlo utkat s RC DRAGON BRNO, RC ZLÍN, RC HAVÍŘOV, RC OLOMOUC a RC VYŠKOV.

„Turnaj v litevské Klaipedě byl jedno velké dobrodružství a jeho hlavním cílem bylo utužit vztahy s malými ragbyovými kluby, které jsou pro budoucí vývoj babického klubu klíčové. To se povedlo na jedničku.

Na druhou stranu brněnský turnaj nám zase dodal velice cenné zkušenosti, jelikož jsme mohli poměřit síly skoro se všemi moravskými týmy, které v českých soutěžích jen tak nepotkáme. Dlouhou zimní přípravu jsme tak zakončili velice povedenými turnaji a všichni už se těšíme na travnaté hřiště.“ zhodnotil závěr zimní sezóny sportovní ředitel RUGBY BABICE Josef Bláha.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OK