Return to site

DÍVČÍ ZÁPASY NOVINKOU VE ZBUZANECH

V sobotu 27.1.2018 proběhl ve Zbuzanech další z tradičních zimních halových turnajů. V čem byl výjimečný?

Další ze série zimních halových turnajů přinesl zpestření v podobě čistě dívčích utkání, která se, díky iniciativě našeho klubu, podařilo zorganizovat v každé ze zde hraných kategorií. Kromě babických děvčat se v ostatních týmech sešly hráčky Petrovic, Tatry, Pragy, Plzně, Říčan a Slavie.

Původně byla plánována tato utkání pouze v kategoriích U8, U10 a U12, ale nakonec i šestky složily čiště dívčí týmy, kde si proti sobě zahrály RUGBY BABICE U6 Girls vs Petrovice + Plzeň.

Mladé ragbistky odehrály ve svých kategoriích několik zápasů ve smíšených týmech s chlapci a na konec je vždy čekal jeden zápas ryze dívčí. Některé kluby dokázaly složit čistě klubový dívčí tým, v některých týmech byly dívky seskládány z více klubů. Výsledky se neřešily.

„ Beru to jako první vlaštovku pro budoucnost českého ženského ragby. S tímto nápadem jsem vystoupil na konferenci ženského ragby v prosinci minulého roku s tím, že se ujmu i jeho realizace. Pokud nechceme, aby nám do dívčích kategorií U14 a U16 prošel jenom zlomek dívek, které se v dětství ragby zabývají v chlapeckých týmech, je nezbytné budovat dívčí ragbyovou komunitu již od útlého věku. Dívčí zápasy jsou první level. Tím dalším jsou dívčí turnaje, ke kterým je cesta dlouhá, ale jsem si jist, že se to podaří.

Poprvé nebyly tyto zápasy organizovány impulsivně až na hřišti, ale předcházela jim telefonická domluva se všemi trenéry. Vycházím z databáze, kterou jsem si za tímto účelem vytvořil a kluby, které své dívky do této databáze nahlásily, budou oslovovány i pro další turnaje. Kluby, které mi své hráčky nenahlásily, byť je mají, nemůžou s jejich účastí počítat. Toto je jediná cesta k tomu, aby vše probíhalo organizačně bez větších problémů. Není žádný problém dívky do databáze kdykoliv dohlásit.

Závěrem bych chtěl poděkovat pořadateli zbuzanského turnaje Tomášovi Kohoutovi z RUGBY CLUBU MOUNTFIELD ŘÍČANY, že nám umožnil tyto dívčí zápasy zařadit do časově velice napjatého celodenního programu turnaje. “, zhodnotil novinku Josef Bláha, člen KOMISE ŽENSKÉHO RAGBY A KOMISE MLÁDEŽE ČSRU.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OK