Return to site

RUGBY BABICE NA ZIMNÍM TURNAJI V BRNĚ

Tento víkend bojovaly všechny kategorie RUGBY BABICE na umělém trávníku v kryté hale Základní školy Janouškova v Brně. Hřiště bylo menších rozměrů a tak ve výhodě bylo silové ragby, které jsme se snažili omezovat snížením počtu hráčů.

Naši trpaslíci z kategorií U6 a U8 se utkali s brněnskými kluby RC DRAGON BRNO A RC BRNO BYSTRC. Po vyčerpávajících utkáních v kryté hale a potřebném občerstvení je očekávala ještě OLYMPIÁDA v ragbyových dovednostech. Všichni se stali vítězi a odnesli si sladké ocenění.

Kategorie U10 se poměřila také s oběma brněnskými týmy celkem ve třech zápasech. V kategorii U12 jsme postavili do brněnské arény dokonce 2 týmy. Jeden chlapecký a jeden ryze dívčí. Maximální obdiv si zaslouží právě babické dívky U12, které se postavily proti někdy až osmdesáti kilovým chlapcům, kterým však nedaly nic zadarmo.

Kategorie U14 už byla rozdělena na chlapeckou a dívčí „komunitu“. Babičtí BULDOCI zvládli odehrát pohledný zápas s RC ČESKÉ BUDĚJOVICE. Na brněnské týmy DRAGONU a BYSTRCE jim již síly nestačili a musíme si přiznat, že kvalitativní rozdíl naší nově vzniklé kategorie U14 a tradičních brněnských klubů je stále znatelný.

BULDOČICE z Babic na konci turnaje nastoupily v počtu 4 vs 4 hráčky proti hráčkám RC BYSTRC BRNO a proti fyzicky velice zdatným „Brňandám“ s házenkářskými kořeny to měly velice těžké. Dalším soupeřem jim pak byly dívky ze Zlína, které i přes menší vzrůst a mladší věk praktikovaly, velice účinné a rychlé sedmičkové ragby, které platilo jak na RC BYSTRC BRNO, tak na naše hráčky.

Vzhledem k velkým rozdílům výkonnosti, se pak hráčky ze všech klubů promíchaly do 3 týmů a předvedly velice pohledná a konečně vyrovnaná utkání.

„ Turnaj se vyvedl na jedničku, i když jeho organizace vzhledem k menšímu sportovnímu areálu na tak obrovský počet kategorií nebyla vůbec snadná. Poděkovat chci jmenovitě organizátorům turnaje Lindě Vrátníčkové a sportovnímu řediteli DRAGONU BRNO Martinovi Javůrkovi. Cíl navázat bližší vztahy s moravskými kluby byl splněn a moc si cením toho, že turnaj proběhl ve velice přátelské atmosféře a všichni trenéři si jeho průběh pochvalovali.

Osobně mi v paměti zůstaly dva okamžiky.

Prvním byl neuvěřitelný výkon zlínské poslední týden desetileté hráčky Beaty Dittrichové, která si počínala proti o několik let starším hráčkám jako obrovský mazák a zatížila konta soupeřek několika pětkami.

Druhý nezapomenutelný zážitek mi připravila naše hráčka RUGBY BABICE Lucie Paloučková, která ve svých devíti letech při skládce popadla osmdesátikilového kluka za kotníky a vrátila ho o dva metry zpět, zcela tak dostála své přezdívky RAMBO :).

Pochválit chci i kluky z kategorie U14, kteří plnili přesně to, co poslední měsíce trénujeme i když to výsledkově nestačilo.

Závěrem patří poděkování všem našim hráčkám a hráčům za příkladnou reprezentaci klubu jak na hřišti tak při cestě autobusem. “, hodnotí turnaj Josef Bláha, sportovní ředitel RUGBY BABICE.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OK