Return to site

JIHOAFRIČNÍ BARBARIANS NA NÁVŠTĚVĚ V BABICÍCH

Do Čech přijeli Supa BaaBaas, neboli SA Supa Barbarians neboli výběr ragbistů z Jížní Afriky, aby se v sobotu 21. října utkali s českou reprezentací. A nám se podařilo zorganizovat návštěvu dvanácti z nich přímo v Babicích.

Barbaři si nejprve prohlédli naše tréninkové zázemí školy Open Gate a poté následovalo hodinu a půl trvající setkání se žáky základní školy. Nejen kroužek OG Touch Rugby, ale dalších cca 50 dětí, mělo možnost soutěžit s nebo proti Barbarům v zábavných ragbyových disciplínách, povídat si s nimi o životě profesionálních ragbistů, nechat si podepsat trika nebo ragbyové suvenýry.

Poté se BaaBaas přesunuli na babické travnaté hřiště, aby stejnou možnost dopřáli i dětem z našeho klubu. Na řadu přišli opět všemožné zábavné soutěže, a navíc si všechny kategorie zahrály proti Barbarům i moderovaná utkání.

Klobouk dolů před těmito profíky, kteří neváhali přijmout od nás jakékoliv handicapy, trpělivě bavili děti i dospělé, a ani při závěrečném focení a podepisování suvenýrů nevynechali jediného hráče či hráčku.

Ti se se svými novými idoly znovu setkali po sobotním utkání, na které obět dorazila zhruba stovka babických, aby sledovali porážku české reprezentace s Barbarians 10:45, porážku, která ale nikoho příliš nemrzela a všichni si užívali krásné ragbyové akce i dvě položené pětky českého týmu.

Stejně jako v Babicích, i zde šlo spíše o společenskou akci, ze které si myslím nejen děti, ale všichni fanoušci ragby, odnášeli vzpomínky na celý život.

Fotky z návštěvy v Babicích naleznete zde https://flic.kr/s/aHsm6fpy3h a zde https://flic.kr/s/aHsm5V4yTa.

A tady se dočtete více o hráčích Supa Barbarians .. http://www.rugbyunion.cz/cs/article/1152. 
 

David

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OK